Breking News – ଏବେ ଏବେ ଆସିଲା ବଡ ଦୁଃଖ ଖବର । ଆଜି ପୁଣି ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ଙ୍କର ହେଲା ଦେହାନ୍ତ, ସାରା ଦେଶରେ ଖେଳିଗଲା ଶୋକର ଛାୟା….

ମୁମ୍ବାଇ: ସିନେ ଦୁନିଆରୁ ଆଉ ଏକ ଖରାପ ଖବର ଆସୁଛି। ହିନ୍ଦୀ ଏବଂ ମରାଠୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରବି ପଟୱର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ପରଲୋକ ହୋଇଛନ୍ତି।ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ୮୩ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଡିସେମ୍ବର ୫ ତାରିଖ ଶନିବାର ରାତିରେ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ପାଇବାରୁ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ପରେ ଚିକିତ୍ସା ସର୍ତ୍ତେ ତାଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥାରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଦେଇନଥିଲା। ପରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ସେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ସେ କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ହୃଦ ଘାଟରେ ଶିକାର ବି ହୋଇଥିଲେ।

ରବିଙ୍କ ପୁଅ ନିରଂଞ୍ଜନ ପଟୱର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗତ କାଲି ରାତି ପ୍ରାୟ ୯ଟା ରୁ ୯.୩୦ ମଧ୍ୟରେ ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ଵାସ ନେବାରର ଅସୁବିଧା ହୋଇଥିଲା ।ପରେ ତାଙ୍କୁ ଥାନେର ଜୁପିଟର ମେଡିକାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଡିସେମ୍ବର ୬ ରବିବାର ସକାଳେ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା।

ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ରବି ପଟୱର୍ଦ୍ଧନ ୧୯୩୭ ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୬ ତାରିଖରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।ତାଙ୍କର ପରିବାରରେ ସ୍ତ୍ରୀ,ଦୁଇ ପୁଅ,ଝିଅ,ଜ୍ବାଇଁ,ବୋହୂ, ନାତି ଅଛନ୍ତି। ସେ ୧୯୭୦ ମସିହାରେ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର କରିଥିଲେ, ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର, ଟିଭି ଶୋ,ନାଟକ ଗୁଡିକରେ ବିଭିନ୍ନ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ତାଙ୍କ ଜୀବନ କାଳରେ,ସେ ୧୫୦ ସିରିଏଲ ଏବଂ ୨୦୦ ଚଳଚିତ୍ରରେ ନିଜର ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଅନେକ ଚଳଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ସେଗୁଡିକ ହେଲା ଅଙ୍କୁଶ(ହିନ୍ଦୀ),ଆଶ୍ବ ଆସିଆ ସୁଭା(ମରାଠୀ), ଡମ୍ବରଥୀ(ମରାଠୀ), ଅନିଲ କପୁର ଏବଂ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ଙ୍କ ସହ ତେଜାଵ(ହିନ୍ଦୀ) । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚଳଚିତ୍ର ଥିଲା ‘ଟେଜାଵ'(ହିନ୍ଦୀ) ।

ଏହି ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ZEE ମରାଠୀ ଶୋ ‘ଆଗା ବାଇ ସେସୁବାଇରେ’ ଆଜବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଶୋ’ ର ଏକ ଅଂଶ ହେଉଛି ନିବେଦିତା ଯୋଶୀ,ଗିରିଶ ଓକ ଏବଂ ତେଜଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ। ଲୋକସତ୍ତ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୧୯ ରେ ଏହି ଶୋ ଜୀ ମରାଠୀ ପୁରସ୍କାରରେ ନଅଟି ପୁରସ୍କାର ଜିତିଥିଲେ,ଯେଉଁଥିରେ ରବି ପଟୱର୍ଦ୍ଧନଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଶ୍ୱଶୁର ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ଟ୍ୱିଟରେ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।