ଟଙ୍କା ପଇସା ଏବଂ ସୁନା ଗହଣାର ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଶଶୁର କଲା ବୋହୁର ସର୍ବନାଶ ! ତା ପରେ ବୋହୂର ଅବସ୍ଥା ଏମିତି କିଛି ହୋଇଗଲା . ଛିଃ ଛିଃ …

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆମ ଦୁନିଆରେ ,ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନି କିଛି ନାଁ କିଛି ବିଚିତ୍ର କଥା ତଥା ଅଜବ ପ୍ରକାର ଘଟଣା ସବୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ ଆମ ଦେଶ ତଥା ଦୁନିଆ ଯେତେ ପ୍ରଗତି ଆଡକୁ ଯାଉଛି ଜଟିଳତା ସେତେ ଅଧିକ ବଢୁଛି ।ଆଜିର ସମାଜ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ କଳୁଷିତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଆଜି ଆଉ ସ୍ବାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ, ବାପା ପୁଅ , ଦିଅର ଭାଉଜ ଭାଇ ଭାଇ କିମ୍ବା ଗୁରୁ ଶିଷ୍ୟ କୁହନ୍ତୁ କେଉଁଠି ବି ଉତ୍ତମ ସଂପର୍କ ନାହିଁ । ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ଆଉ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ ଲାଜ ଲଜ୍ଜା ର ଭୟ ନାହିଁ ।

ଆଜିର ଦୁନିଆ ରେ ତ ଶ୍ୱଶୁର ବୋହୂ, ମାଇଁ ଭଣଜା, ବାପ ଝିଅ, ଗୋଟିଏ ବିବାହିତା ପୁରୁଷ ଅନ୍ୟ ଏକ ନାରୀ ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଛନ୍ତି ତ ନାରୀ ମାନେ ମଧ୍ୟ ସେହିପରି କରୁଛନ୍ତି । ଆଜି କାଲି ଲୋକ ମାନେ ନିଜର ଶାରୀରିକ ଭୋକ ମେଣ୍ଟାଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଦେଉଛନ୍ତି।ସେମାନଙ୍କୁ ନା ସମ୍ପର୍କର କିଛି ଲାଜ ଲାଗଛି ନା ଲୋକ ଲଜ୍ଜା କୁ ଭୟ ଲାଗୁଛି ।

ଆଜିର ସମାଜରେ ରହୁଥିବା ଲୋକମାନେ ବହୁତ ତଳ ସ୍ତରକୁ ଖସି ଗଲେଣି । ଏବେ ମଣିଷମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଲୋଭ , କ୍ରୋଧ , ହିଂସା ଆଦି ଭରି ରହିଛି, ଏହା ଦ୍ୱାରା ସମାଜରେ ଅନେକ ଅନ୍ୟାୟ , ଅତ୍ୟାଚାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଆଜିର ମଣିଷ ପାଖରେ ଆଉ ମାନବିକତା ନାହିଁ କି ମଣିଷପଣିଆ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ । ଆଜିର ମଣିଷ କେବଳ କାମନା , ବାସନାରେ ସବୁବେଳେ ମଜି ରହିଛନ୍ତି ଆଉ ଏହି କାରଣରୁ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ମାନ ମଧ୍ୟ ଉପୁଜୁଛି ।

ଆଜି ଆମେ ସେହି ଶଶୁର -ବୋହୂ ସଂପର୍କ ଯାହାକୁ ବାପା-ଝିଅର ସଂପର୍କ ବୋଲି ଆମ ସମାଜ କହିଥାଏ, ସେହିପରି ଗୋଟିଏ ପବିତ୍ର ସଂପର୍କରେ କେମିତି ଜଣେ ଶଶୁର କଳଙ୍କ ଲଗେଇ ଦେଇଛି ସେହି ବିଷୟରେ ଜାଣି୍ବା । ଘଟଣାଟି ଘଟିଛି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ।

ମହାରାଜଗଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାର କୋଟୱାଲୀ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ସିଂପୁର ନାଉନିଆରେ ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ସମ୍ପତି ପ୍ରଲୋଭିତ ହେବା ପରେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ପୁଅର ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଲାତ୍କାର କରୁଥିବା ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ସଂପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରୁଛି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସାଦର କୋଟୱାଲିରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗରେ ପିଡିତା ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ଶ୍ବଶୁର ବୋହୂକୁ ବର୍ଷବର୍ଷ ଧରି ବଳାତ୍କାର କରିବା ପରେ ବୋହୂକୁ ଏସବୁ ବିଷୟରେ କାହାକୁ ନକହିବା ପାଇଁ ଧମକ ଦେଉଥିଲେ ନଚେତ୍ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବା ସହ ସଂମ୍ପତିରୁ ବାହାର କରିଦେବେ କହି ଶ୍ବଶୁର ବୋହୂକୁ ଚୁପ୍ କରିଦେିଥିଲେ ।

ପରେ ପିଡିତା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡାକାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ କୋଟୱାଲୀ ମହାରାଜଗଞ୍ଜକୁ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ସଦର କୋଟୱାଲି ମନୀଷ କୁମାର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ତାହିରଙ୍କୁ ମିଳିଛି ଏବଂ ଦଦନ୍ତ ପରେ ଉପଯୁକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।