Jyotisha Shastra – ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ବୃଷ, କନ୍ୟା, କର୍କଟ, କୁମ୍ଭ, ବିଛା ଓ ଧନୁ ରାଶି ଅଟେ, ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ପ୍ରଭୁ ଶନି ଦେବ ଙ୍କ କୃପାରୁ କ’ଣ ସବୁ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି…..

ବନ୍ଧୁଗଣ ପୃଥିବୀର ପ୍ରତେକ ଲୋକ ଜନ୍ମ ହେବା ସମୟ ରେ ତାର ରାଶି ଆଦି ରହି ଥାଏ l କିନ୍ତୁ ଏହି ଉପରେ ଶନି ଦେବ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇ ଛନ୍ତି ଏମାନଙ୍କର ସମୟ ସହିତ ବଦଳିବାକୁ l ପୁଣି ଜୀବନରେ କେବେ ଦୁଃଖ ଆସେ ତ କେବେ ସୁଖ l ସାଧାରଣତଃ ମଣିଷର ଉତ୍ଥାନ ଓ ପତନକୁ ରାଶି ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି କୁ ନେଇ ମାନଯାଏ l ଗ୍ରହ ମାନଙ୍କର ସ୍ଥିତି ସର୍ବଦା ପରିବର୍ତନ ହେଇଥାଏ ଏବଂ ଏହି ପରିବର୍ତନ ରେ ବାର ଗୋଟି ରାଶି ପ୍ରଭାବିତ ହେଇଥାନ୍ତି l ଏମିତି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯେଉଁ ରାଶିରେ ଯେଉଁ ଗ୍ରହ ରହିଥାଏ, ସେହି ପରି ପ୍ରଭାବ ପକାଏ l

ଜୋତିଶ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏବେ କେତୋଟି ରାଶି ଭଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛି l ଆଉ ଯାହା ପ୍ରଭାବରେ କେତୋଟି ରାଶି ଧନୀ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି l ସେହି ରାଶି ଗୁଡିକ ଉପରେ ଶନି ଦେବଙ୍କର କୃପାଦୃଷ୍ଟି ରହି ଅଛି l ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ପାଞ୍ଚଟି ରାଶି ବିଷୟରେ l

1. କର୍କଟ ରାଶି :

ଏହି ରାଶି ଉପରେ ଶନି ଦେବଙ୍କର କୃପା ରହିଛି l ପରିବାରରେ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ବଢିବ l ବେପାର ବାଣିଜ୍ୟରେ ଲାଭବାନ ହେବେ l ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ l ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀମାନେ କୃତକାଯ୍ୟ ହେବେ l ଖୁସିର ଲହରୀ ଘରେ ଲାଗିରହିବ l

2. କନ୍ୟା ରାଶି :

ଏହି ରାଶି ର ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କର ସମୟ ବହୁତ ଭଲ ରହିବ l ଆପଣଙ୍କର ଆମଦାନୀ ବଢିବ l ବେପାରରେ ଲାଭବାନ ହେବେ l ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ଖୁସି ଲାଗିରହିବ l ଶନି ଦେବଙ୍କର କୃପାରୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ l ଅପାଙ୍କର ସବୁ ଯୋଜନା ସଫଳ ହେବ l ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ l

3. ବୃଷ ରାଶି :

ଏହି ରାଶି ର ବ୍ୟକ୍ତିର ଦିନ ଗୁଡିକ ଶୁଭ ରହିବା l ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ର ଯୋଗ ରହିଛି l ପରିବାରରେ ହସ ଖୁସି ଲାଗିରହିବ l ଚାକିରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବଡ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରଶଂସା ପାଇବେ l ବୁଝିବିଚାରି କାମ କରିବେ l

4 କୁମ୍ଭ ରାଶି :

ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ମାନେ ଚାକିରୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବହୁତବଡ ସଫଳତା ମିଳିବ l ଉର୍ନତି କରିବାର ଯୋଗ ରହିଛି l ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଖୁସି ଲାଗିରହିବ l କୌଣସି ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବେ l ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ନିଆଯାଇଇଥିବା ନିର୍ଣ୍ଣୟ୍ୟ ସଫଳ ହେବ l ବେପାରରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଲାଭ ମିଳିବାକୁ ଯାଉଛି l

5:ବିଛା ରାଶି –

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଦିନକୁ ଦିନ ବହୁତ ଆଗକୁ ଯିବେ l ନିଜ ଯୋଜନାରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ l ଶନି ଦେବଙ୍କର କୃପାରୁ କାମ କାଯ୍ୟରୁ ଫାଇଦା ମିଳିବ l ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କରେ ଚାଲୁଥିବା ସମସ୍ୟା ଦୂର ହେବ l ପାରିବାରିକ ଖୁସି ଲାଗିରହିବ l ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ l

6- ଧନୁ ରାଶି –

ଏହି ରାଶିର ଜାତକରେ ଗ୍ରହର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯୋଗୁଁ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ l ଏହି ସମୟ ଜୀବନରେ ଖୁସି ପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ l ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ଏହି ବର୍ଷ ଚାକିରୀ ଖୋଜୁଛନ୍ତି l ସେମାନଙ୍କୁ ଏହି ବର୍ଷ ଚାକିରୀ ନିଶ୍ଚୟ ମିଳିବ l ଏହା ସହିତ ଏହି ସମୟରେ ଧନ ସମ୍ପତି ସହିତ ଜଡିତ ମାମଲା ଗୁଡିକ ଖୁବ ଜଲଦି ସମାପ୍ତ ହୋଇ ଯିବ l

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।